VK Morávia Uherské Hradiště VK Morávia Uherské Hradiště
 
 
   
 
NovinkyNovinky
Historie klubuHistorie klubu
Síň slávySíň slávy
Pro nové členyPro nové členy
Jak to u nás vypadáJak to u nás vypadá
TréninkyTréninky
GalerieGalerie
DokumentyDokumenty
Závody 2019Závody 2019
Výsledky 2019Výsledky 2019
Klubový masérKlubový masér
Pronájem prostorPronájem prostor
KontaktKontakt
 
VK Morávia Uherské HradištěNajdete nás také na
VK Morávia Uherské Hradiště
VK Morávia Uherské Hradiště VK Morávia Uherské Hradiště VK Morávia Uherské Hradiště

Síň slávy

Michaela Tomaštíkova (Korvasová)
nar. 16. 2. 1976, Uherské Hradiště

Začínala trénovat v 10 letech pod trenérem J. Baliczem, pak přešla do Sportovního gymnázia v Pardubicích (trenérka J. Řeháková). V Barceloně na MS juniorů získala na dvojskifu bronz, o rok později v Montrealu stříbro. Na MS ve skifu v Mnichově jela malé finále, v Indianopolisu skončila desátá a v Belgii sedmá. Po tvrdé přípravě na OH v Atlantě nakonec ze zdravotních důvodů neodjela.

Jakub Hanák
nar. 26. 8. 1983, Uherské Hradiště

Jakub začal veslovat v Uh. Hradišti v roce 1996 pod vedením trenérky Mgr. Pavly Svitákové, kde dosáhl v kategorii žáků a dorostenců několika velmi výborných medailových a finálových výsledků na MČR ve své věkové kategorii. Poté studoval Sportovní gymnázium se zaměřením na veslování v Pardubicích, kde taky v místním veslařském klubu byl na hostování a dosáhl na Mistrovství světa juniorů v roce 2000 3. místo a v roce 2001 2. místo v kategorii dvojskif juniorů. Po přechodu na vysokou školu do Prahy nakonec přestoupil do veslařského klubu Slávie Praha a následně do Dukly Praha. Nejlepší sportovní výsledek je stříbro z Olympijských her 2004 v Aténách na párové čtyřce.

Michal Opravil
nar. 31. 8. 1986, Uherské Hradiště

Michal přešel ve 12 letech z plavání na veslování a v dorostencích získal své první medaile na MČR. Zlom a vzestup jeho kariéry však nastal teprve, až když začal trénovat pod vedením trenérky Mgr. Pavly Svitákové a Ing. Miroslava Beneše. Během dvou let se vypracoval mezi nejlepší juniory ČR a na MS juniorů 2004 dosáhl svého životního výsledku, 5. místa na dvojskifu. Rok poté byl členem párovky, která obsadila na MS U23 10.místo, když jí jen o pár setin unikl postup do finále. Po přestupu do Dukly se v roce 2006 zúčastnil opět MS U23, kde spolu s Markem Šothem obsadili 17.místo.

Marek Šoth
nar. 11. 9. 1987, Uherské Hradiště

Marek začal veslovat v Uh. Hradišti v 11 letech pod vedením trenérky Mgr. Pavly Svitákové a Ing. Miroslava Beneše, kde dosáhl v kategorii žáků a juniorů několika velmi výborných medailových a finálových výsledků na MČR ve své věkové kategorii. Na MS se poprvé podíval jako junior v roce 2005 na párovce, které bohužel ze zdravotních důvodů nedokončil. Tento rok zároveň odchází spolu s Michalem Opravilem do pražské Dukly. V roce 2006 nás spolu reprezentují na MS U23 na dvojskifu - 17. místo. Marek nás dále reprezentuje v 8+ na MS U23 2007 - 12. místo a 2008 - 13. místo.

 

 
  VK Morávia Uherské Hradiště  
 
 
 
VK Morávia Uherské Hradiště VK Morávia Uherské Hradiště VK Morávia Uherské Hradiště VK Morávia Uherské Hradiště